۰۲۱-۸۸۱۷۲۹۳۰ info@hermestourist.com

راهنمای سفر

  • اتریش
  • اینسبروک
  • 104.91 کیلومتر مربع
  • یورو
  • آلمانی
  • 132771

 

اینسبروک پایتخت ایالت تیرول در غرب این کشور است که در دره‌ی زیبای  این (Inn ) کوه‌های آلپ قرار دارد. این شهر کوچک با کوه‌های مرتفع احاطه شده است که همین امر آن را به نقطه‌ی محبوبی برای انجام ورزش‌های زمستانی تبدیل می‌کند. شهر اینسبروک حتی تا کنون چندین بار میزبان المپیک زمستانی بوده است. این شهر از سوی رودی به نام سیل و کوه های سر به فلک کشيده محصور شده است. در واقع اطراف این شهر کوچک را چند تپه برفی احاطه کرده است.

فصل زمستان همراه با ورزش و سرگرمی های خاص خودش است، از جمله ورزش اسکی که طرفداران زیادی دارد و بعضی از کشورهای برف گير در مناطق کوهستانی خود مکان وسيعی را به این ورزش اختصاص می دهند. اینسبورگ در اتریش نيز یکی از این شهرهاست که به دليل داشتن کوه های سر به فلک کشيده و دره هایش جای مناسبی برای ورزش اسکی است و سالانه هزاران نفر به این شهر کوچک و زیبا سفر می کنند تا به اسکی بپردازند.

 

 

 

 

 

 فرهنگ مردم اینسبورگ:
مردم این شهر بسيار آرام هستند و سعی دارند از هرگونه اغتشاش دوری کنند و هميشه در جهت ایجاد رفاه گردشگران تلاش می کنند تا بتوانند یک منبع درآمد خوب داشته باشند. زبان مردم آلمانی و فرانسوی است، البته  شماری از مردم هم  به زبان انگليسی هم صحبت می کنند.
 قدمت شهر اینسبورگ به سال ١١٨٧ ميلادی باز می گردد. این شهر در زمان جنگ های ناپلئون و جنگ جهانی دوم شاهد کشمکش های زیادی بوده است، حتی یک مکان که بر اثر بمبی در جنگ جهانی دوم ویران شده، هم اکنون به صورت نماد حفظ شده است. 

از سوی دیگر، اینسبورگ به دليل موقعيت جغرافيایی اش که در ميانکوه های بلند برفی واقع شده، دارای آب و هوای بسيار پاک و لطيف و در عين حال سرد و برفی است. در ژانویه دمای هوا به ده الی پانزده درجه زیر صفر می رسد و در تابستانها نيز از پانزده درجه بالای صفر فراتر نمی رود. این شهر هوای سردی دارد و همين مسئله سبب شده که مکان خوبی برای اسکی و دیگر و ورزشهای زمستانی باش
پس از دوران جنگ جهانی دوم و در زمان صلح و آرامش، اولين مسابقات جهانی اسکی در این شهر برگزار شد . همچنين مردم این شهر علاقه زیادی به شطرنج دارند و هر ساله در مسابقات بين المللی شطرنج شرکت می کنند . 

 

 

مکان های دیدنی اینسبورگ:

خانه ای که در و سردرش از طلاست و به گلدن داخ یا گلدن روف The Goldenes Dachl شهرت دارد، محل زندگی یکی از دوک های ثروتمند شهر بوده و هم اکنون به موزه تبدیل شده است . از پنجره های این خانه قدیمی که متعلق به نهصد سال پيش است، کوه های آلپ به چشم می خورد

  

 

 

 


 


کلیسای جامع اینسبروک         Innsbruck Cathedral 

 یک کلیسای جامع کاتولیک واقع در این شهر  است که ساخت و ساز این ساختمان در سال  ۱۷۲۴ به پایان رسید. معمار این بنای تاریخی – مذهبی یوهان جیکوب هرکومر است که این بنا را به سبک معماری باروک طراحی کرده‌است.

 

 

 

   Ambras Castel  قلعه آمبراس 

قلعه آمبراس از بناهای تاریخی  اینسبورگ است که در سال‌های 1563 تا 1595 محل سکونت دوک اعظم فردیناند بوده است. در قلعه‌ی پایینی(Unterschloss) دو اتاق با شکوه وجود دارد که  گنجینه زیبایی از سلاح ها و تجهیزات نظامی کلاسیک  در آن قرار دارند؛ در طبقه‌ی اولِ این ساختمان با شکوه، مجموعه هنری باارزشی شامل تندیس‌های فراوان و آثار هنری عصر دوک اعظم فردیناند است. در قلعه‌ی بالایی (Hochschloss) اتاق خواب فیلیپین ولزر (Welser)، همسر فردیناند، در کنار تابلوهای نقاشی و مجسمه‌های بسیار  زیبا و خیره کننده دیده می‌شود.  

 


 کلیسای   Hofkirche  
این کلیسای مشهور عصر گوتیگ در بخش قدیمی شهر اینسبورک قرار گرفته است و از اررش تاریخی و فرهنگی بالایی در میان مردمان قاره سبز برخوردار است. این بنای تاریخی – مذهبی در سال 1553 از سوی فردیناند یکم، امپراتور مقدس روم و با هدف گرامیداشت  ماکسیمیلیان یکم  ، پدر بزرگ خود، بنا نهاد.

 


قبر  و بنای یادبود آندره هوفر، فعال اجتماعی اتریشی که به عنوان قهرمان ملی این کشور در عرصه سیاسی و اجتماعی شناخته می شود، نیز در این کلیسا قرار دارد. 

 

 موزه هنرهای فولکلور اینسبورگ The Tyrolean Folk Art Museum 


موزه هنرهای فولکلور اینسبورگ که در نزدیکی کلیسای   Hofkirche  قرار گرفته است، از جایگاه ویژه و بالایی در میان اروپاییان برخوردار است.
در این موزه تاریخی – هنری، گنجینه ای ارزشمند از صنایع دستی و آثار هنری فاخر متعلق به هنرمندان تجسمی منطقه Tyrol وجود دارد که تحسین هر بیننده ای را به دنبال خواهد داشت.  

 


شهر قدیمی  اینسبورگ  , Innsbruck’s Old Town

منطقه ای کوچک  در قلب شهر اینسبورگ با قدمتی به درازای بیش از 6 قرن که با دارا بودن معماری قرون وسطی همواره در نگاه گردشگران از جذابیت بالایی برخوردار است. به دیگر معنا، قدم زدن در این منطقه تاریخی شهر، به مانند کاوش در حافظه تاریخی مردمانی است که سالیان دراز در این شهر زیسته اند و نفس کشیده اند.

    Maria Theresa Street خیابان ماریا ترزا  
 این خیابان زیبا و جذاب در قلب شهر اینسبورگ که به افتخار ماریا ترزا فرمانروای (آرک‌دوشس) اتریش، ملکه مجارستان، کرواسی و بوهم .نامگذاری شده است، با برخورداری از فروشگاه های جذاب و تاریخی موجب شده است تا شمار بسیار زیادی از گردشگران، بازدید از این مکان را جز برنامه های اصلی خود قرار دهند.

 

 

 


 از  بناهای جالب توجه در این خیابان، یادبود 14‌متری جنگ، موزه‌ی پیوند آلپ-اتریش با گنجینه عظیمی از تجهیزات کوه‌نوردی و هنر آلپ و کلیسای زِویته   (Servite)  است که در سال 1615 بنیان نهاده شده اند. 

 

 

در طی قرون گذشته ، آشپزی اتریش  با بهره گیری از دستورالعمل‌‌های سنتی و شناخته شده و تلفیق آن با سبک های مدرن اروپایی،  موجب شده است تا .   طعم غذای اتریشی را به برندی خاص در میان مکاتب آشپزی ملل جهان تبدیل کند.

4 Great Places To Eat In Innsbruck, Austria

در فهرست زیر، بخش اندکی از گنجینه غذایی ارزشمند این شهر زیبای اروپایی  به حضور معرفی می شود:

       

 کوفته سیب‌زمینی | Knödel
گونه‌های متعددی از کوفته‌های سنتی اتریشی وجود دارند، دو نوع آن یکی کوفته مرزه و دیگری کوفته شیرین است. نوع اول گاهی به همراه گوشت کباب شده هم سرو می‌شود. نوع شیرین این غذا هم با میوه (آلو و زردآلو) و دانه خشخاش و خامه پر می‌شود.

 

تافه اِشپیتز | Tafelspitz

این غذا از یک تکه بزرگ گوشت گوساله آبپز شده در آبگوشت سبزیجات درست می‌شود. سبزیجاتی که به همراه آن طبخ و سرو می‌شوند به آن حس سنتی مضاعفی داده و کوفته‌های خمیر نانی که دورش چیده می‌شوند بسیار عالی هستند..4 Great Places To Eat In Innsbruck, Austria

 

 اشْپِتْزْله (نوعی پاستا) و ناکله | Spätzle & Nockerl

اشپتزله می‌تواند واقعاً بلند و نازک باشد، بیشتر شبیه به پاستا! ناکله هم کوفته‌های کوچکی هستند که انواع مختلف دارند؛ یکی از انواع محبوب آن با خمیر تهیه شده و به همراه تخم مرغ و پیچیده شده در پیازچه است. در واقع این غذا در اکثر رستوران‌های سنتی یک وعده گیاهی محسوب می‌شود. اشپتزله اما بیشتر به همراه بیکن سرخ شده، پیاز و مقدار فراوانی پنیر طبخ می‌شود.

 


 پنکیک‌های پالات شینکِن | Palatschinken
این پنکیک‌ها در اصل اتریشی نیستند، در واقع یک غذای مجارستانی بوده که در زمان حکومت امپراتوری اتریش در این کشور، ظاهر شدند. پالات شینکِن، پنکیک نازک و یا کرپی است که اغلب با مربای زردآلو پر شده و لوله می‌شود، یا به همراه اسکوپ های بستنی وانیلی تا می‌شوند.

 
 اشترودل سیب | Apple Strudel
اگر یک دسر وجود داشته باشد که اتریش به آن شهرت دارد، احتمالاً آن دسر، اشترودل سیب، لایه نازکی از خمیر شیرین و دلپذیر به همراه سیب و کشمش در وسطش است. این دسر معمولاً با سس وانیل داغ سرو می‌شود. صرف کردن این دسر را در کافه هاوِلکا (Hawelka) توصیه می‌کنیم که قهوه‌خانه‌ای سنتی در وین بوده و بهرحال باید آن را ببینید!

 
 شیرینی کایْزِشمان | Kaiserschmarrn
یکی دیگر از خوردنی‌های شیرینی که مستقیماً از بهشت آمده، کایزشمان است که در اصل از برش‌های پنکیک نرم تشکیل شده که به همراه سس سیب و مقداری شکر و زرده تخم مرغ بر رویش کامل می‌شود.

 
 کیک‌ها و شیرینی‌ها | Cakes & pastries
اگر کرپ، اشترودل سیب و پنکیک‌ها برای رضایت شما کافی نیستند، به سراغ کیک و شیرینی‌های دیگری در مغازه‌های شیرینی فروشی و یا قهوه‌خانه‌ها بروید. مطمئن باشید که ناراضی برنخواهید گشت! برخی از مشهورترین کیک و شیرینی‌های اتریش، زاخاتورته (Sachertorte)، (کیک شکلاتی معروف اتریش با لایه‌ای مربا)، کیک چند لایه اِسترهازی شنیته (Esterhazy-Schnitte) و تاپفِن تاشله (Topfentascherl)، شیرینی‌ای پر شده با خامه هستند.

 

4 Great Places To Eat In Innsbruck, Austria

4 Great Places To Eat In Innsbruck, Austria
 

بوختِن | Buchteln

بوختن رول‌های شیرینی هستند که از خمیر ترش تهیه شده و با خامه و مربا پر می‌شوند و در تابه‌ای بزرگ قرار می‌گیرند تا بهم بچسبند. به طور سنتی این شیرینی با مربای آلو پر شده و با سس وانیل داغ آماده می‌شود. بوختن هم جزو شیرینی‌های اصیل اتریش نیست و در زمان امپراتوری جزو غذاهای این کشور شده است.

 
لاتِلا | Lattella
این نوشیدنی محبوب که از لبنیات و میوه تشکیل شده است، در اواخر دهه ۱۹۷۰ به بازار آمد. در آن زمان تنها دو طعم وجود داشت، اما امروزه این نوشیدنی در طعم‌های مختلفی از بازار قابل تهیه است.

 

 

 قهوه اتریشی

از ابتدای قرن 17 تاکنون، مردم اتریش علاقه بسیاری به نوشیدن قهوه در کافه های پرشمار  خیابان های شهر و تفرجگاه های عمومی داشته اند.  در این میان، قهوه   Melange   و Verlängerter در ذائقه مردمان کشور سرسبز اتریش، از شهرت بالایی برخوردارند.

 

 

ویزاهای در حال اجار

هرمس توریست مفتخر است با ارائه تورهای تفریحی و نمایشگاهی بالاترین کیفیت را با پایین ترین نرخ ممکن برای شما دوستان عزیز فراهم آورد. تورها از بین بهترین پروازها و بهترین هتل ها انتخاب شده اند و سعی ما استفاده از بهترین لیدرها برای همراهی شما دوستان عزیز در کل سفر است. از ابتدا تا انتها با شما و در کنار شما هستیم.


زمستان های سرد و بارش برف متداوم از اصلی ترین ویژگی های شهر اینسبروک است. با این حال، در فصل تابستان، گرمای مطبوع و دلپذیری در فضای این شهر حس خواهید کرد. تغییرات دمایی و رسیدن دما به حداکثر 30 درجه سانتیگراد در فصل گرما، امری مرسوم است. البته نباید از این نکته گذشت که با وجود گرمای نسبتا شدید، شب های تابستان این شهر تماشایی اتریش، سرد و دلنشین است .


اتوبوس، تاکسی

گزینه های حمل و نقل

74

تعداد هتل های 5 ستاره

12

کلوپ های شبانه

56

کافه رویال