۰۲۱-۸۸۱۷۲۹۳۰ info@hermestourist.com

راهنمای سفر

  • آلمان
  • فرانکفورت
  • ۲۴۸٫۳۱
  • یورو
  • آلمانی
  • 733,000

 

فرانکفورت ( Frankfurt am Main)، با جمعیت ۶۹۱٬۵۱۸ نفر، بزرگ‌ترین شهر ایالت هسن در آلمان است، با وجودی که پایتخت ایالت به شمار نمی‌رود. فرانکفورت همچنین بعد از برلین، هامبورگ، مونیخ و کلن پنجمین شهر بزرگ آلمان است.
فرانکفورت امروزه یکی از ثروتمندترین مراکز اروپا و مرکز فرهنگ، ادبیات و همچنین بانکها است. فرانکفورت با حومه‌اش راین-ماین، بعد از راین-روهر بزرگ‌ترین مرکز حومه‌ای آلمان به شمار می‌رود.

  

 

فرانکفورت محل استقرار بانک مرکزی اروپا و مهم‌ترین شهر اقتصادی قاره اروپا است. این شهر همچنین به دلیل دارا بودن نمایشگاه در جهان شهرت پیدا کرده‌است. در عین حال یکی از بزرگ‌ترین مناطق حمل و نقل اروپا نیز است. موقعیت مرکزی فرانکفورت در اروپا نیز باعث رشد فرودگاه فرانکفورت نیز شده‌است.

 

 

 
فرانکفورت شهر موزه های بی شمار و کارناوال های فرهنگی بسیار، مرکز فرهنگی آلمان است.  نمایشگاه کتاب فرانکفورت که به عنوان اصلی ترین رویداد فرهنگی کشور آلمان برگزار می شود، به نمادی از فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در قاره سبز تبدیل شده است.
 این نمایشگاه در شکل فعلی خود در سال ١٩٤٩ میلادی از سوی اتحادیه بورس کتابفروشان آلمان در فرانکفورت بنیاد نهاده شد و پس از چند سال جنبه بین المللی به خود گرفت. تا پیش از بنیادگذاری نمایشگاه فعلی، برپائی نمایشگاه سالانه کتاب در فرانکفورت حدود ٥٠٠ سال سابقه داشت. تا پیش از اختراع صنعت چاپ در قرن پانزدهم میلادی، هرسال یکبار بازاری برای نمایش و خرید و فروش کتاب های دستی در فرانکفورت برپا می شد. اما در دهه های بعد از اختراع  نخستین ماشین چاپ "یوهانس گوتنبرگ"، همان محل به جایگاه همایش سالانه ناشران آلمانی برای مبادله اطلاعات و کتاب تبدیل شد. یوهانس گوتنبرگ ساکن شهر ماینس آلمان بود که با فرانکفورت تنها ٣٠ کیلومتر فاصله دارد.
 

 

 

 

 

فرانکفورت شهر ترین‌هاست: خیلی از بزرگترین‌ها، بلند‌ترین‌ها و اصلی‌ترین‌ها در این شهر جمع‌اند. برج اصلی شهر با چشم‌اندازی به ارتفاع ٢٠٠ متر، بلندترین نقطه‌ عمومی شهر است؛ آسمان‌خراش کنار رود ماین، با ٢٥٦ متر ارتفاع، بلندترین ساختمان اداری اروپاست. فرانکفورت، بعد از برلین بیشترین موزه‌ها را دارد. موزه‌ هنرهای معاصر، موزه‌ تاریخ، موزه‌ یهود، موزه‌ ارتباطات، معماری و بسیاری موزه‌های دیدنی دیگر. کلیسای جامع فرانکفورت نیز در شهر قدیمی دیدنی‌ست و کم از موزه‌هایش ندارد. ساختمان اپرای قدیمی هم البته، با مجسمه‌های موتسارت و گوته در بالای آن، یکی از آن جاهایی است که باید به خاطر بسپارید.

 

  رومربرگ  
رومربرگ، قدیمی‌ترین میدان در مرکز شهر است، که قدمت ساختمان‌های آن به قرن ١٤ و ١٥ میلادی برمی‌گردد و این شامل کلیسای «پائولز» هم می‌شود که محلی‌ها به آن «پائولزکیرشه» می‌گویند. قدیمی‌ترین سالن شهر، رومبر، در شمال غربی رومربرگ قرار دارد، که امروزه ساختمان اداری شهرداری فرانکفورت است. درون این سالن پرتره‌ی ارباب‌های این منطقه در طول سالیان گذشته قرار دارد.

 

رومربرگ  

 

  برج اصلی فرانکفورت 
بهترین شروع برای بازدید از مکان‌های دیدنی شهر، برج اصلی فرانکفورت، بلندترین سکوی عمومی شهر به ارتفاع ٢٠٠ متر است. بالای این برج با یک نمای خارق‌العاده از شهر روبرو خواهید بود. 
آسانسور شما را تا ارتفاع ۱۹۰ متری می‌برد و شما بایدفقط ۱ طبقه را با پای خود بروید تا بر بام این ساختمان قدم بگذارید. توصیه می‌شود هر موقع از شب و روز را که برای بازدید از این ساختمان انتخاب می‌کنید هوا ابری نباشد چون هنگام باد شدید یا هوای بد، تراس تعطیل است. به خصوص اگر شب آنجا بروید، نمای بهتری از شهر را خواهید دید.

 

برج اصلی فرانکفورت 

 خانه‌ گوته  
اگر به ادبیات و به ویژه ادبیات آلمان علاقه‌مندید، در سفر به فرانکفورت از خانه‌ گوته دیدن کنید. این خانه محل تولد «یوهان ولفگانگ فن گوته» در ١٧٤٩ بوده است. با اینکه در جریان بمباران‌های جنگ جهانی دوم، دکوراسیون داخلی منزل به کلی از بین رفت اما بعد از جنگ دوباره آن را بازسازی کردند و الان، خیلی از اشیای توی خانه برابر اصل همان چیزهایی هستند که زمانی در خانه گوته بوده‌اند. گوته، نویسنده و شاعر معروف آلمانی، به گفته‌ی خودشان پسر فرانکفورت است و بعد از مرگش، دیدار از خانه‌اش برای عموم آزاد است. در خانه‌ی گوته، هر جا را که نگاه کنید اثری از او و کارهایش می‌بینید: میز تحریرش، کتاب‌خانه‌ی عظیم و تمام کتاب‌هایش، دست نخورده و جذاب برای دوست‌داران ادبیات.

 


 

  موزه‌ زوفر  
موزه‌ زوفر، مجموعه‌ای از موزه‌هاست که در کنار ساحل رود ماین قرار دارند و به نام موزه‌ «امبنکمنت» هم شناخته می‌شوند. مهمترین قسمت این بخش، «اشتدلشس کونست‌اینستیتوت» یا مؤسسه‌ هنری «اشتادل» است، که آثار هنری از چندین هنرمند مشهور جهان مثل «رامبراند»، «رنوآر»، «روبنس» و «فرمر» را برای تماشا گذاشته است.

 


 

 فرانکفورتر دُم  
در شرق رومربرگ، فرانکفورتر دُم درست در پشت باغی که مردم به آن «باغ تاریخی» می‌گویند، قرار دارد. یکی از دیدنی‌های باغ تاریخی، برج طرح گوتیک آن است، که حدود ٩٤ متر ارتفاع دارد و ساخت آن در دهه‌ی ١٨٦٠ به پایان رسیده. دُم، تنها دارای چند بناست که از بمباران‌های سال ١٩٤٤ نجات پیدا کرده‌اند. موزه دُم دارای یک مجموعه‌ از عتیقه‌جات است که ارزش دینی-تاریخی زیادی دارند.

 

فرانکفورتر دُم  

  لیبیگ هاوس
ساختمان این موزه یک ویلای قلعه‌مانند قدیمی متعلق به قرن ۱۹ است که در آن مجموعه‌ای تحسین‌برانگیز از مجسمه‌های مربوط به دوران هنری کلاسیک، رنسانس و باروک نگهداری می‌شود. همچنین در موزه مجسمه‌های قدیمی رومی، یونانی و مصری نیز وجود دارد. علاوه بر آن آثار مجسمه‌سازی کشورهای خاور دور هم از دیگر اثار این موزه است.

 

 

 

  باغ‌وحش فرانکفورت 
«زُلُگِشرگارتن» فرانکفورت دومین باغ‌وحش آلمان از نظر قدمت است که در سال ۱۸۵۸ آغاز به کار کرده است و از سال ۱۸۷۴ در محل کنونی خود مشغول به فعالیت است. شاید زیباترین باغ‌وحش آلمان نباشد اما مرکزی جالب توجه برای کودکان است که در آنجا می‌توانند انواع حیوانات آن از جمله کروکودیل‌ها، گوریل‌ها، شیرها، ببرها، ماهی‌ها، پنگوئن‌ها، اسب‌های دریایی، مارها و دیگر جانوران را مشاهده کنند. این باغ‌وحش دارای ۴۵۰۰ جاندار از ۴۵۰ گونه‌ی جانوری است که در معرض دید عموم هستند. اینجا به درد کودکان و البته بزرگسالان می‌خورد. بیش از پنج‌هزار جانور از ششصد گونه‌ی مختلف در سیزده هکتار زمین این باغ‌وحش نگهداری می‌شوند.

 

باغ‌وحش فرانکفورت 

 

  موزه‌ معماری آلمانی 
موزه‌ معماری آلمانی یکی از موزه‌های مطرح جهان در زمینه‌ی معماری است که مجموعه‌ی مدل‌های ساختمانی آلمانی از عصر حجر تا به امروز را به نمایش گذاشته است. این موزه به همراه چند موزه‌ی دیگر در کناره‌ی رودخانه‌ «مین» در محدوده «Museumufer» قرار گرفته است. ممکن است که در ابتدای بازدید چندان تحت تاثیر قرار نگیرید اما مطمئنا هر چه جلوتر روید این تاثیر افزایش خواهد یافت. دوطبقه‌ی اول اختصاص به آثار معماری فرانسوی- آلمانی در قرون ۱۹ و ۲۰ دارد. در طبقه‌ی بعد حدود ۲۰ مدل به نمایش گذاشته شده که نشان‌دهنده‌ چگونگی پیشرفت معماری از ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد به این طرف است. در طبقه‌ی آخر نمایشگاهی از آثار معماری آرشیتکت‌های معاصر برزیلی است. در موزه یک کافه‌ی خوب اما کوچک هم هست.

 

موزه‌ معماری آلمانی  

 

  موزه‌ی تاریخ طبیعی سنکن‌برگ 
«ناتورموزئوم سنکن‌برگ» دومین موزه‌ی بزرگ تاریخ علوم طبیعی در آلمان و بزرگترین مرکز نمایشگاهی دایناسورهای غول‌پیکر در اروپاست. محبوبیت زیادی بین کودکان دارد که از تماشای کلکسیون پرتعداد فسیل‌ دایناسورهای آن لذت می‌برند. . یک دایناسور استثنایی هم در این مجموعه وجود دارد که دارای پوست پولک‌دار منحصر به فردی است که بر روی فسیل باقی مانده است. با ۲۰۰۰ گونه، موزه دارای بزرگترین و متنوع‌ترین مجموعه‌ی پرندگان از تو پر شده نیز هست. گرچه که دایناسورهای موجود در این موزه به علت غول‌پیکر بودن بیشترین توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کنند اما ذکر این مطلب خالی از فایده نیست که این موزه دارای کلکسیونی پرشمار از جانوران مختلف در دوره‌های مختلف تاریخی نیز است.

 

موزه‌ی تاریخ طبیعی سنکن‌برگ 

 

  آلته اوپر و بورسه  
در سال ١٨٨٠، آلته اوپر (خانه‌ی اپرای قدیمی) با طرح زیبای رنسانسی ساخته شد. می‌شود گفت این ساختمان در جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شد اما در دهه‌ی ١٩٦٠ میلادی آن را یک بازسازی اساسی کردند.
و اما شهر قدیمی بورسه که آلته لوپر در آن حوالی قرار دارد؛ این قسمت بافت قدیمی‌ای دارد و در اصل مختص به بازرگانی شهر بوده و البته هنوز هم هست.

 

 آلته اوپر و بورسه 

 

فرانکفورت پر از رستوران است، یکی از جاهای قابل ذکر در زمینه غذا «فرس‌گراس» است که مرکز کافه و رستوران و غذاهای بیرون‌بر در فرانکفورت است. اواخر می و اوایل ژوئیه یک جشنواره‌ی غذای محلی در فرس‌گراس برگزار می‌شود که موزیک زنده و غرفه‌های غذا همراهی‌اش می‌کنند. طبعا باید فرانکفورتر را در فرانکفورت امتحان کنید، فرانکفورتر همان سوسیس هات‌داگ است و اولین بار در این شهر آن را ارائه کردند. عمر فرانکفورتر به قرن نوزدهم و سال ١٨٧٠ برمی‌گردد.

 

رستوران‌های مناسبی در بیشتر نقاط فرانکفورت قرار دارند. یکی از محله‌های مشهور فرانکفورت که به‌خاطر داشتن رستوران‌ها، کافه‌ها و غذاخوری‌هایش مشهور است Fressgass نام دارد که بطور ضمنی معنی کوچه جویدن می‌دهد! البته نام کامل این خیابان Grosse Bockenheimer Strasse است اما بسیاری از مردم آن را به نام کوتاهش نیز می‌شناسند. همانطور که از این نام بر می‌آید، Fressgass پر است از کافه، رستوران و فست‌فود. همچنین این‌جا برای کسانی مناسب است که از خرید برگشته‌اند و می‌خواهند غذا بخورند. برای رفتن به آنجا متروهای به سمت Hauptwache یا Alte Oper را سوار شوید.

اگر می‌خواهید در مورد غذا و رستوران‌های فرانکفورت بیشتر بدانید مجله Frankfurt Geht Aus گزینه مناسبی است که راهنمای غذاخوردن در شهر فرانکفورت است. این مجله به قیمت ۴٫۸۰ یورو در کتاب‌فروشی‌ها، کیوسک‌ها و همچنین در اداره اطلاعات گردشگری به فروش می‌رسد.

ارزان‌قیمت
Best Worscht in Town. بهترین جایی‌ست که شما می‌توانید کوری‌ وورست (سوسیس آلمان با سس کاری یا کچاپ) را امتحان کنید. این غذا یکی از پرطرفدارترین فست‌فودهای آلمانی‌ است.

 

 Bier Hannes (میخانه و رستوران)، Hanauer Landstr. 568، ☎ +۴۹ ۶۹۴ ۱۲۸ ۹۰. دوشنبه تا شنبه ۱۲:۰۰ تا ۲۴:۰۰. در این میخانه و رستوران کوچک که طراحی زیبا و فضای آرامی دارد، می‌توانید غذاهای سنتی فرانکفورت به همراه آبجو را امتحان کنید. 

Bizim Döner. یکی از بهترین کباب‌ترکی‌های فرانکفورت. ۲٫۵۰ تا ۱۰ یورو. 

 

Im Herzen Afrikas (در قلب آفریقا)، Gutleutstraße 13، ☎ +۴۹ ۶۹ ۲۴۲۴-۶۰۸۰، پست الکترونیکی: info@im-herzen-afrikas.de. غذای آفریقای شرقی. برای رفتن به آنجا باید از قبل میز رزرو کنید. ۶ تا ۸٫۵۰ یورو. 

 

Jade (غذای آسیایی)، Moselstraße 25، ☎ +۴۹ ۶۹ ۲۷۱۳۵۹۸۸. روزانه ۱۱:۳۰ تا ۲۳:۰۰. رستوران چینی با مهمانان بین‌المللی و غذایی بسیار خوب. قیمت غذا به نسبت حجم آن بسیار پایین است. منوها به زبان‌های چینی، انگلیسی و آلمانی هستند. 

 

Kumpir (غذای ترکی)، Adalbertstr. 7a، ☎ +۴۹ ۶۹ ۷۸۰۸۳۳۷۶. دوشنبه تا جمعه ۸ صبح تا ۸ شب، شنبه ۱۰ صبح تا ۹ شب. رستوران غذای سنتی ترکی. ۳ تا ۷ یورو. 

 

Pizzeria 7 Bello (پیتزا و پاستا)، Niddastr. 82، ☎ +۴۹ ۶۹ ۲۳۶۰۹۹. روزانه ۱۰ تا ۱۲:۳۰. اگر پاستا یا پیتزا می‌خواهید این رستوران گزینه خوبی برای نهار است.   

 

Pizzeria Charly Braun (پیتزا)، Röderbergweg 121، ☎ +۴۹ ۶۹ ۴۹۲-۹۴۱. دوشنبه تا جمعه ۱۰:۳۰ تا ۲۳:۰۰. یک رستوران کوچک برای پیتزاهای ارزان‌قیمت. پاستا و سالاد نیز سرو می‌شود. ۳٫۶۰ تا ۷٫۱۰ یورو (بسته به اندازه). 

  

Ruchi (غذای هندی)، Ludwig Straße 12، ☎ +۴۹ ۶۹ ۲۷۲۹-۵۷۲۸، پست الکترونیکی: info@ruchifrankfurt.de. دوشنبه تا شنبه ۱۱:۳۰ تا ۲۲:۰۰. اگر کمی از ایستگاه مرکزی قطار به سمت شمال بروید این رستوران را خواهید دید. در این رستوران غذاهای هندی متنوع با قیمت‌های بسیار خوب سرو می‌شود. شنبه‌ها به غذای جنوب هند اختصاص دارد ۴ تا ۸ یورو. 

   

Lahmer Esel (غذای آلمانی)، Krautgartenweg 1، ☎ +۴۹ ۶۹ ۵۷۳۹۷۴، پست الکترونیکی: info@lahmer-esel.de. سه‌شنبه تا یکشنبه ۱۱:۳۰ تا۱۴:۰۰ و ۱۷:۰۰ تا ۲۴:۰۰. در تابستان میزهای این رستوران در باغ قرار دارند. در این رستوران غذاهای محلی تازه و با قیمت خوب سرو می‌شود. شراب سیب این رستوران توصیه می‌شود! 

ویزاهای در حال اجار

هرمس توریست مفتخر است با ارائه تورهای تفریحی و نمایشگاهی بالاترین کیفیت را با پایین ترین نرخ ممکن برای شما دوستان عزیز فراهم آورد. تورها از بین بهترین پروازها و بهترین هتل ها انتخاب شده اند و سعی ما استفاده از بهترین لیدرها برای همراهی شما دوستان عزیز در کل سفر است. از ابتدا تا انتها با شما و در کنار شما هستیم.


ردیف عنوان تور قیمت از تاریخ تا تاریخ فایل توضیحات
۱ نمايشگاه صنعت خودرو فرانکفورت / iaa car / شهريور ۹۸ از ۵۰۰ يورو ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
۲ نمايشگاه کتاب آلمان / Frankfurter Buch Messe / مهر ۹۸ از ۵۰۰ يورو ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
۳ نمايشگاه مرکز داده فرانکفورت / Data Centre World / آبان ۹۸ از ۵۰۰ يورو ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
۴ نمايشگاه لوازم خانگي و هدايا فرانکفورت / Tendence / تيرماه ۹۸ از ۵۰۰ يورو ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
۵ نمايشگاه فرآوري منسوجات فرانکفورت / Texprocess / ارديبهشت ۹۸ از ۵۰۰ يورو ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
۶ نمايشگاه چوب و کاغذ فرانکفورت / Zellcheming Expo / تيرماه ۹۸ از ۵۰۰ يورو ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۳۹۸/۰۴/۰۶

فرانکفورت، گرم‌ترین شهر آلمان است، و دارای آب و هوای معتدل قاره‌ای. زمستانی سرد و تابستانی معتدل دارد. میانگین دمای هوا در طول روز حدود ١٤٫٤ درجه‌ی سانتیگراد و شب‌ها حدود ٥٫٨ درجه‌ی سانتیگراد می‌شود. مثل مابقی شهرهای آلمان فرانکفورت هم در تابستان پر از توریست است و دلیلش را می‌توان در آب و هوا جستجو کرد. به هر حال تابستان ممکن است خیلی شلوغ باشد اما بهترین وقت سفر به فرانکفورت هم همین فصل گرم است.

 

40

گزینه های حمل و نقل

111

تعداد هتل های 5 ستاره

80

کلوپ های شبانه

150

کافه رویال